top of page

מדוע אירועים דיגיטליים לעסקים וחברות הם הדבר הכי חם היום?

היום ניתן לשדר אירועים מכל נקודה לכל נקודה ולמשוך פי 5-10 יותר משתתפים לעומת אירועים רגילים, להעניק ערך אמיתי לצופים ולהמשיך לתכנן קדימה למרות השינויים באקלים העסקי

הדליקו את הסמארטפון, טאבלט או הלפטופ שלכם ובלי להתאמץ יותר מדי תוכלו למצוא אירוע בשידור חי ברשתות החברתיות, שם הכל קורה, עכשיו ומהר. השידורים החיים ברשת היו שם עוד לפני שהקורונה הגיחה לעולם ושינתה את כל מה שידענו על ענף האירועים, אך מאז פרוץ המגפה השידורים החיים הפכו לחלק בלתי נפרד מהחיים שלנו. בין אם אתם עסק בכל גודל שהוא, תאגיד ענק או מותג על, הקהל שלכם צמא למידע ותוכן ורוצה לדעת ה-כ-ל על המותג /שירות שלכם ואירועים דיגיטליים הם הדרך הכי טובה להעניק לו ערך משמעותי.

 

מוכנים? אתם בשידור!

שידור חי (live streaming) ממגנט אליו צופים רבים שחוששים להחמיץ משהו שקורה עכשיו (!). כן, אותו FOMO  (Fear of missing out) ידוע, מהווה גורם משמעותי ברצון של הקהל לצפות בשידור חי. מחקרים מעלים כי משתמשי פייסבוק מגיבים פי 10 יותר על שידורים חיים לעומת סרטונים רגילים, וכך גם ברשתות חברתיות אחרות, כמו אינסטגרם, יוטיוב וטוויטר הנתונים די דומים.

בסקר שערכה הלשכה לפרסום אינטראקטיבי (Interactive Advertising Bureau) השיבו 44% מהמשתתפים כי הם צופים יותר בשידורים חיים מאשר בטלוויזיה, בעוד ש-80% מהמשתתפים מעדיפים שידור חי איכותי על פני פוסט רגיל בפייסבוק, או מאמר בבלוג. כנסים, ועידת וידאו (VC), וובינר, אירוע וירטואלי, או השקת מוצר נכנסו חזק לחיינו מאז פרוץ הקורונה, ואל מגמה זו שרק צפויה לגדול עוד יותר, מצטרפת ענקית ה-IT האמריקאית Cisco, המעריכה כי 82% מתנועת הגולשים באינטרנט בשנת 2022 תופנה לצריכת סרטונים.

שינויים אלה הובילו עסקים וחברות רבות לעבור לאירועים דיגיטליים במטרה להגיע לקהלים מרוחקים באמצעות הסמראטפון או המחשב. עם זאת, אם אתם רוצים להפיק את המירב והמיטב ממגמה זו עליכם לעשות קצת יותר מאשר רק שידור חי בפייסבוק. כדי לשתף את הקהל באמת בנוף הדיגיטלי התחרותי ביותר של ימינו, עליכם לספק חוויה משמעותית מהשורה הראשונה המכוונת לספק ערך אמיתי לצופים בה.   

מה שהיה ומה שיהיה


ארז קוריאל, מנכ"ל אולפני פוינט 2 פוינט - מתחם האולפנים הגדול בתל אביב המתמחה באירועים דיגיטליים אומר כי, "המציאות של הנוף בו אנו פועלים כספקי שירות מקצועיים בענף האירועים שונה מאוד מההערכה שלי בתחילת השנה שעברה. צפיתי כי אירועים דיגיטליים צפויים לקחת חלק מרכזי בתעשיית האירועים, אך לא תיארתי לעצמי עד כמה גדול הולך להיות המפץ הזה".


"התיאבון הגדול של עסקים וחברות מכל גודל וסוג לאירועים דיגיטליים רק הולך וגדל", אומר קוריאל. "ללא ספק מגפת הקורונה והריחוק החברתי שנלווה לה שינו סדרי עולם בענף שנשען באופן מסורתי על מתחמי אירועים עמוסי קהל, והרושם שלי הוא שהאירועים הדיגיטליים רק ילכו ויתרחבו לסקטורים נוספים.


אין היום עסק שלא צריך או רוצה לתקשר עם הקהל שלו, והקהל יכול להיות העובדים בבית, הספקים, הלקוחות, לקוחות שבדרך והשותפים. לכל אחד אנו מתאימים את הפלטפורמה הנכונה והמדויקת עבורו. ברור לכולם עכשיו כי אירועים דיגיטליים ושידורים חיים באינטרנט תופסים חלק משמעותי באסטרטגיית השיווק, ולהערכתי בעתיד הקרוב עם ההקלות הצפויות בעקבות החיסונים והתו הירוק, אנו נראה חיבור בין האירועים הדיגיטליים והמסורתיים - אירועים היברידיים - לאורך זמן או לתמיד".


לדברי קוריאל, למרות שיש חזרה מסוימת לאירועים בהשתתפות קהל בעיקר במופעי תרבות ומוסיקה, "ברור כי חברות בעלות תקציבים לאירועים החליטו כבר להתקדם עם אירועים דיגיטליים ושידורים חיים ולהגיע ישירות לקהל שלהם". העובדה שניתן לשדר אירועים מכל נקודה לכל נקודה בעלות סופר משתלמת וגם למשוך פי 5-10 יותר משתתפים לעומת אירועים רגילים היא יתרון עצום, אומר קוריאל.


"תוסיפו לזה את הירידה בטיסות שגם מסייעת לשמור על הסביבה, ואת הנוחות שמציעים אירועים דיגיטליים למשתתפים, שיכולים לקחת חלק באירוע מכל מקום בעולם, ותבינו מדוע החוויה הדיגיטלית הטביעה את חותמה על ענף האירועים והשיווק החוויתי", הוא הוסיף. 


היום אפשר לומר בפה מלא כי שנת 2020 שינתה לנצח את הדרך בה אנו עורכים אירועים. בשנה אחת עברנו במהירות אדירה מ"מה שהיה" ל"מה שקורה עכשיו". עסקים וחברות שישבו על הגדר וחיכו שאירועים, ועידות וכנסים יחזרו, מסתכלים כעת קדימה ומבינים כי עליהם לפעול עכשיו כדי להוציא לפועל את התוכניות שלהם וגם לשמור על קשר בין הצוותים והמחלקות השונות בארגון. חברות רבות מבינות היום יותר מתמיד כי, יש לשלב פעילות נוספת שתעלה בקנה אחד עם המטרות העסקיות שלהן. לא משנה מה היעד, אירועים דיגיטליים מאפשרים להמשיך ולתכנן קדימה למרות מה שקורה בעולם.


פוינט 2 פוינט מתמחה בהפקה והעברת שידורים ישירים, בהפעלת ציוד טכני ומקצועי לכנסים, ועידות, אירועים, מופעי ענק, הפקות פרטיות, תערוכות ותוכניות טלוויזיה. למגוון פתרונות שידור והפקה מתקדמים לעסקים, חברות וארגונים צרו קשר עוד היום. 

מלאו את הפרטים וניצור קשר בהקדם

bottom of page